ARCTIC CAT ALTERRA 700i

Nový produkt

Představujeme zcela novou generaci čtyřkolek Arctic Cat - lepší, výkonnější, ovladatelnější....a hezčí. Nový pracovně-rekreační Arctic Cat Alterra 700 vás uchvátí atraktivním moderním designem, agresivním vzhledem a ostrými liniemi. Nový přístup k designu čtyřkolek přináší atraktivní vysoce svítivé halogenové přední světlomety a moderní LED osvětlení. Nový motor, podvozek a pérování posunuje jízdní vlastnosti Arctic Catu Alterra 700i na zcela novou úroveň. Inovativní přístup ke zlepšení pohodlí a ergonomii jízdy v kombinaci s novou geometrií přední nápravy zlepšuje přesnost řízení a přináší více komfortu a výrazně snadnější řízení.

Více informací

224 990 Kč s DPH

Více informací

Motor 700i H1 Spolehlivý jednoválec SOHC

Arctic Cat vyvinul velké úsilí na vývoj zcela nového motoru. Nová generace čtyřkolek Arctic Cat je poháněna od základu zcela novým vysokovýkonným motorem 695 ccm EFI. Významná péče byla věnována také systému vstřikování a výsledky hovoří za sebe: snížení spotřeby o 25% a výrazné snížení emisí CO2. Hlučnost nového motoru byla snížena o 8 dB. Motor je spojen s dvourychlostní prevodouka s extrémně silnou redukcí, neutrálem, zpátečkou, parkovací polohou a motorovou brzdou. Vzduchový filtr je umístěn pod sedadlem a umožňuje snadnější přístup a snadnější údržbu.

LED OSVĚTLENÍ

 

Osvětlení nejnovější generace kombinuje LED světla pro denní svícení s vysoce svítícími čočkami. Zadní světla s technologií LED nejen vypadají hezky, ale mají i zvýšenou svítivost pro větší aktivní bezpečnost.

Nový podvozek XR

  Zásadní změnou prošel i podvozek nové modelové řady. Ten má nyní o 5cm prodloužený rozvor, čímž XR 700 získal vyšší stabilitu při zachování stejné stejné délky. V novém rámu je motor posazený o 8cm více v předu, takže stupačky poskytují ještě více pohodlí a umožňují snadnější ovládání stroje.

 

Posilovač řízení s variabilním účinkem

Posilovač řízení usnadňuje řízení při nízkých rychlostech, ve vyšších rychlostech tlumí rány přenášené do volantu. Posilovač řízení Arctic Cat je navíc zcela jedinečný díky svému variabilnímu účinku - senzory měří síly ve volantu i na kolech. V malých rychlostech oceníte snadné zatáčení, při rychlé jízdě zase úžasnou přesnost řízení.

Duramatic Automatická převodovka

Spolehlivá automatická převodovka Duramatic ™ je konstruována pro nejtěžší zatížení. Tento robustní variátor s plynule měnitelným převodem reaguje okamžitě na změnu otáček, rychlosti nebo zatížení motoru. Převodovku Duramatic ™ tvoří tři hlavní prvky - primární (hnací) spojka, sekundární (hnaná) spojka a ozubený klínový řemen, to vše ještě doplněno o rozběhovou odstředivou spojku, díky které tak může být primární spojka neustále sepnuta, což zmenšuje opotřebení hnacího řemene. Převodovka Duramatic ™ má polohy L / H / N / R / P (redukce / rychle vpřed / neutrál / zpátečka a parkování (u vybraných modelů), a podporuje brzdění motorem z prudkého kopce.

Pohon 4x4 elektricky připojitelný

Tento elektricky připojitelný pohon všech kol vás dostane na místa o kterých jste dosud mohli jen snít, umožní vám lepší trakci v těžkých podmínkách a suverénní průchodnost extrémním terénem.

Všechny čtyřkolky a Side by Side Arctic Cat jsou vybaveny volitelným náhonem buď jen na zadní (2WD) nebo na všechna čtyři kola (4WD), popř. v režimu 4WD s elektrickou uzávěrkou předního diferenciálu.
Výhodou elektricky připojitelného pohonu předních kol je, že si ho můžete zapojit kdykoliv v předstihu tak jak chcete vy, a ne jako u automatických systémů až v okamžiku, kdy už se kola přetáčejí.
Náhon 4x4 oceníte iv zimě, kdy můžete namísto kol namontovat sněžné pásy a proměnit tak váš stroj na vysoce účinné sněžné vozidlo.

Uzávěrka diferenciálu s elektrickým ovládáním

Snadno ovladatelná elektrická uzávěrka předního diferenciálu umožňuje podstatně zvýšit trakci kol v náročném terénu a přitom zachovat lehké a obratné řízení. Při normální jízdě v režimu 4x4 jsou přední kola poháněna přes otevřený diferenciál přední nápravy. Ten umožňuje, aby se v zatáčkách mohli přední kola otáčet různou rychlostí a tím zajišťuje jednoduché a snadné ovládání. Zapnutím uzávěrky předního diferenciálu při zařazeném pohonu všech kol (4WD) maximalizujete trakci v těžkém, extrémním terénu, kde by se některé z předních kol mohlo začít přetáčet. Síla motoru pak jde rovnoměrně na všechna čtyři kola a to vám umožní s důvěrou vyjít, vyšplhat a zdolat jakoukoliv překážku. Stačí jen stisknout tlačítko.

Nezávislé zavěšení Dvojitá A-ramena

Arctic Cat chtěl vytvořit nezávislé zavěšení kol s co nejmenším počtem pohyblivých dílů. Robustní vylepšené dvojité A-ramena jsou vysoce efektivní v celé délce zdvihu pérování, absorbují nejtvrdší nárazy, snižují ovládací síly v řízení a pomáhají minimalizovat naklánění v zatáčkách.

Motor

Typ motoru: čtyřdobý jednoválec SOHC, 4 ventily, EFI
Objem: 695 ccm
Vrtání x zdvih: 102x85 mm
Zapalování: CDI
Chlazení: kapalinové + elektrický ventilátor

Hnací systém

Pohon: 2x4 / 4x4, elektricky přepínatelný
Převodovka: automatická Duramatic, L/H/N/R, brzdění motorem
Uzávěrka př. diferenciálu: ano, elektrické ovládání
Koncový převod: kardanem

Podvozek

Zavěšení přední: nezávislé, s dvojitými A-rameny
Zavěšení zadní: nezávislá dvojitá A-ramena
Pérování přední: hydraulické tlumiče, pětipolohově nastavitelné předpětí pružin
Pérování zadní: hydraulické tlumiče, pětipolohově nastavitelné předpětí pružin
Zdvih pérování P/Z: 254 / 254 mm
Brzdy přední: 2x hydraulická kotoučová
Brzdy zadní: 1x hydraulická kotoučová
Pneu přední: 25 x 8-12
Pneu zadní: 25 x 10-12

Rozměry a hmotnosti

Celková délka: 2122 mm
Celková šířka: 1243 mm
Celková výška: 1267 mm
Rozvor: 1325 mm
Hmotnost bez náplní: 344 kg
Palivová nádrž: 24,6 litrů

Ostatní vlastnosti

Přední nosič: SpeedRack II
Zadní nosič: SpeedRack II
Tažná síla: 476 kg
Tachometr / otáčkoměr: analogový / digitální

Legislativa a osvědčení

Homologace: ano
Registrační značka (SPZ): v ceně
Řidičské oprávnění: skupina B (osobní automobil)

Vybavení

Výbava v ceně: přední a zadní nosič SpeedRack II, naviják Arctic Cat/WARN Provantage3000 lbs, tažné zařízení (homologované), ocelové disky, el. přepínání pohonu 2WD/4WD s uzávěrkou předního diferenciálu, světlomety Dual LED Projector Beam, zadní LED světla